Francja

Tanie loty do Francji

Jesteś gotowy/gotowa na zamianę krzepkiego uścisku dłoni na przywitanie na trzy francuskie całusy? Pora na nacieszenie oczu widokami niebieskich lawendowych pól i nasycenie podniebienia niebiańskim smakiem tradycyjnych francuskich deserów! Na poznanie tego kraju nie starczy nawet całego życia, lecz polecamy zwiedzenie niezwykle malowniczych wąwozów w Prowansji na południu Francji. Na ciekawskich czeka czeka dokładna kopia jednej z prehistorycznych jaskiń z dokładnie odwzorowanymi naściennymi malowidłami naszych przodków.

Miasta Francja, które proponujemy odwiedzić

Kraj słynie z stuletnich gajów oliwnych, targów staroci oraz niezastąpionej francuskiej kuchni. W krainie winnic na pewno skorzystasz z okazji posmakowania prawdziwego szampana oraz delikatnych francuskich serów. Francja, z racji swego kształtu na mapach, jest nawet przez samych francuzów zwana sześciokątem. Kraj oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych: od zatok na wybrzeżu Bretanii i wapiennych wzgórz Prowansji po półksiężycowych zatok w kanionie Korsyki, od lesistych dolin w Dordogne po delikatne łąki doliny Loary czy stoków Alp.  Każdy region jest unikalny, o swoistej architekturze, tradycjach kulinarnych oraz językowych. Francja oferuje uczucie przestrzeni: ogromne lasy i pola uprawne są położone z dala od centrów miast. Setki miasteczek i wsi stanowią atrakcję dla turystów, którzy są stęsknieni za spokojem, bliskością natury, dobrym odpoczynkiem oraz smaczną żywnością.

Mieszkańcy Francji również chętnie spędzają urlopy we własnym kraju - to tylko potwierdza renomę Francji, jako kraju arystokratycznego wypoczynku, który oferuje niezrównane wrażenia i niezapomniane chwile.

Północ Francji jest krainą niepewnej pogody. Paryż cieszy lepszym klimatem i rzadko odwiedzają go fale ekstremalnego chłodu czy żaru. Dopiero na południe od Loary klimat staje się bardziej ciepły.

Na zwiedzanie Francji należy wybierać termin przed końcem lipca, ponieważ później wraz z rozpoczęciem okresu urlopowego kraj się korkuje i poruszanie po nim staje się naprawdę uciążliwe. Amatorzy białego szaleństwa nie powinni zapominać o terminie zimowych ferii - w tym czasie stoki okupuje młodzież szkolna.

GMT +02:00