Przydatne wskazówki podróżując z małymi dziećmi

24.10.2016

Dzieci, od dwóch tygodni do drugich urodzin, mogą podróżować bezpłatnie na kolanach osoby dorosłej. Jednakże nawet jeśli dziecko leci za darmo, mogą być naliczone dodatkowe koszty. Międzynarodowe podatki mogą być opłacane podczas zakupu biletu, a w niektórych krajach na lotnisku podczas rejestracji na lot. Tylko jedno dziecko może podróżować z jedną osobą dorosłą. Także, dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci do dwóch lat, nie mogą siedzieć z tej samej strony, obok siebie, ze względów bezpieczeństwa.

Przydatne wskazówki podróżując z małymi dziećmi

W wieku dwóch lat dziecko otrzymuje osobne miejsce, za które są ponoszone koszty częściowej (w zależności od linii lotniczych) lub pełnej ceny biletu. Jeśli podróżujesz z dziećmi, proponujemy brać ze sobą ulubiony koc lub poduszkę dziecka, książkę lub zabawki i także przekąski. Porada: aby ubezpieczyć ciszę dla Was i obok znajdujących się pasażerów, radzimy nie brać ze sobą zabawki dźwięcznych. Bardziej użyteczne będą książki, odtwarzacz DVD i gry wideo (ze słuchawkami), które pomogą zająć dzieci podczas długiego lotu.

Mówiąc o uszach... Jak wiecie, podczas wzlotu i lądowania zmienia się ciśnienie i czułe uszy dzieci może zakładać, dlatego trzeba dać im coś do ssania – smoczek czy buteleczkę, dla starszego dziecka można dać landrynkę.

Dzieci podróżujące samodzielnie. Zazwyczaj regularne linie lotnicze pozwalają dzieciom podróżować samodzielnie lub w towarzystwie (płatna usługa) od 5 do 16 lat, natomiast tanie linie lotnicze takich usług nie zapewniają, dlatego pasażery muszą być starsi. Na przykład Wizz Air pozwala lecieć samodzielnie osobom w wieku 14 lat, a Ryanair dopiero od 16 roku życia. Z tego powodu zalecamy zapoznać się z zasadami każdej linii lotniczej, z którą planujesz lot.

loading